Вітає Запоріжжя

Запорізька область розташована на південному сході України. Займає 4,5% території України. Станом на 1 травня 2012 тут проживало 1788215 чол. (4% населення країни).
Область межує на заході з Херсонською, на півночі - з Дніпропетровською, на сході - з Донецькою областями, на півдні омивається Азовським морем.
У складі області 20 адміністративних районів, 5 міст обласного підпорядкування (Запоріжжя, Мелітополь, Бердянськ, Токмак і Енергодар), 9 міст районного підпорядкування, 22 селища міського типу та 914 сільських населених пунктів.
На території Запорізького краю протікає 109 річок,найбільша з яких - Дніпро, розташоване 846 озер і 27 водосховищ.
Природні умови регіону дозволяють вирощувати майже всі види сільськогосподарської продукції.
В той же час в області працює понад 160 великих промислових підприємств, деякі з яких з року в рік займають місця в рейтингу 100 кращих компаній України.
Запоріжжя (до 1921 року — Олександрівськ) — адміністративний центр Запорізької області. Місто розташоване на головній воднотранспортній магістралі України — річці Дніпро, у місці її перетину транспортно-комунікаційними коридорами, що з'єднують південь України з центром Росії, Донбас із Криворіжжям та Закарпаттям.
Разом із навколишніми поселеннями утворює Запорізьку агломерацію. Є одним з найбільших адміністративних, індустріальних і культурних центрів півдня України з розвиненим машинобудуванням, чорною і кольоровою металургією, хімічною та будівельною промисловістю, річковим портом і важливим транзитним залізничним вузлом.
Відповідно до Зведеної схеми районного планування України, Запоріжжя займає важливе місце в регіональній системі розселення і виконує функції обласного, міжнародного і районного центрів, кожний з яких має свою зону міжселищного обслуговування. Отож, у зоні впливу Запоріжжя як обласного центра на території 2690 тис. га розташовано 14 міст, 23 селища міського типу, значна кількість сіл і мешкає понад 2 млн. осіб. Очолювана Запоріжжям міжрайонна система розселення (приміська зона), вирізняється високим рівнем виробничо-господарського опанування території, високою цінністю сільськогосподарських земель і природного середовища.
Приміська зона охоплює Запорізький, Вільнянський, Оріхівський, Василівський і Кам'янсько-Дніпровський адміністративні райони Запорізької області, загальна площа яких становить 760 тис. га. Тут розташовано 5 міст, 6 селищ міського типу і близько 300 сільських населених пунктів. Загальна чисельність населення становить близько 315 тис. осіб.
Особливістю міста Запоріжжя є те, що в ньому зосереджено близько 65 % продуктивних потужностей області і близько 43 % населення області.
Магічні місці Запорізького краю
Скіфський стан
На висоті 57 м над рівнем Дніпра, найвищу точку Хортиці, увінчує найбільший курган із тих, що збереглися на острові «Зорова могила». Ще декілька століть тому 80% острова займали степи, серед яких височили кургани. Відомий дослідник Хортиці Я.П. Новицький писав, що на початку ХХ століття на острові було 129 курганів. Стояли вони поодиноко, або ж цілими групами. За словами того ж Новицького, раніше тут існувало шість курганних груп. «Зорова Могила» відноситься до 5-ї.
Молитва

Зорова могила та Скіфський стан, що на острові Хортиця,
музичний супровід: Бахіана №5 Е. Віла Лобос у виконанні Ольги Басистюк.
Вівтар Арея

Арей, за Геродотом, єдиний бог, скіфи ставили храм, причому щорічно – насипали височенний курган, підпирали хмизом, щоб земля не розповзалася, а на вершині втикали старий меч, довго молилися і окропляли ворожою кров’ю, із сотні полонених брали по одному чоловіку, відрубували їм голови і правиці… <"> Меч скіфською мовою – акінак. Ймовірно, це навіть власне ім’я бога.
Відеоролики (джерело – youtube.com)
Запорізький край
Запоріжжя
Фільми, що знімались в Запоріжжі
Памятки Запоріжжя

Немає коментарів:

Дописати коментар